Registrace uživatele

Nejprve si, prosím, v klidu přečtěte informace o BigBlogeru na Lidovkách.cz. Pokud máte problém s registrací nebo dotaz, napište nám na bigbloger@lidovky.cz

POZOR! Registrace není automatická. Vaši žádost posoudí správci serveru a pokud nebude úplná, nebo budou uvedeny nepravdivé údaje, zamítnou ji. Administrátoři si též vyhrazují právo zamítnout žádost bez udání důvodu.

Čím více informací vyplníte, tím větší je šance na schválení.

Základní údaje

Tento e-mail se nikde nezobrazí dostanete však na něj ověřovací zprávu, proto uveďte schránku, ke které máte přístup.
Napište tentýž e-mail ještě jednou (kontrola překlepů)
3-24 znaků, nepoužívejte diakritiku a speciální znaky
Ověření správnosti výše zadaného hesla
zvýrazněné položky jsou povinné

Představte se

Vaši adresu potřebujete kvůli rozlišení uživatelů se shodným jménem a pro případ vyplacení honoráře. Nebude nikde zveřejněno.
Autoři občas napíší natolik zajímavý text, že bychom je rádi okamžitě kontaktovali. Například o tématu připravujeme článek a rádi bychom znali váš názor. Pokud souhlasíte, prosím, vyplňte telefonní číslo (klidně zahraniční nebo více čísel). Použito bude jen ve výjimečných případech a nebude nikde zveřejněno.
Rádi bychom věděli, jaká je věková struktura našich blogerů, údaje poslouží jen pro interní potřebu a nikde se nezobrazí.
Napište město, stát nebo místo působení.
zvýrazněné položky jsou povinné

Souhlas s podmínkami registrace

Kodex blogera a pravidla pro registraci uživatelů

jsem předplatitelem Lidových novin
souhlasím s pravidly pro registraci
Po odeslání dostanete e-mail se žádostí o potvrzení registrace.

Naše tipy

Karel Drábek

Přeslička rolní

Tentokrát tu máme rostlinu, která nekvete. A nejen nekvete, na jaře ani není zelená. Ze 12 druhů přesliček, které u nás rostou, je přeslička rolní snad nejrozšířenější. Najdeme ji nejen v celé Evropě, ale i v severní části Asie, Severní Americe a dokonce i v Grónsku.

Nejčtenější články za týden

Jiří Chýla

Gravitační vlny opět na scéně

Ve středu 15. června oznámila kolaborace LIGO na tiskové konferenci, že na druhý svátek vánoční loňského roku zaznamenal jejich detektor gravitačních signál, který tým cca tisíce vědců a inženýrů interpretoval jako průlet gravitační vlny, podobné té, kterou detektor LIGO zachytil 14. září 2015 a o niž informoval na tiskovce 11. února.  Ve srovnání s mediálním ohlasem zachycení první gravitační vlny byl tentokrát ohlas z pochopitelných důvodů výrazně menší, přestože teprve toto pozorování představuje rozhodující krok k využití gravitačních vln jako dalšího „okna“ do vesmíru. V tomto textu se pokusím vysvětlit, proč tomu tak je a nastínit budoucnost výzkumu vesmíru pomocí gravitačních vln.